вул. Артема, 12, оф. 6, Київ, Україна
+38 044 272-44-87
+38 044 272-60-06

12.12.2018

ЗАПРОШЕННЯ ДО УЧАСТІ У ТЕНДЕРІ

Громадська організація «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» ЗАПРОШУЄ ВАС ПОДАТИ ЗАЯВКИ НА ТЕНДЕРИ: 3.1. Семінари для представників пілотних шкіл Донецької та Луганської областей (2-дні). 2 заходи. Місце проведення Кремінна,Святогірськ. 3.2. Семінари для представників обласних та районних відділів Донецької та Луганської областей (2-дні). 2 заходи. Місце проведення Кремінна,Святогірськ. 3.3. Фінальна конференція по підведенню підсумків проекту. (2-дні ). 1 захід. Місце проведення м.Київ.

13.10.2018

11-12 жовтня 2018 у м. Кремінна Луганської області відбулася дводенна семінар-нарада керівників органів управління освітою Луганщини

11-12 жовтня 2018 у м. Кремінна Луганської області відбулася дводенна семінар-нарада «Інтеграція досягнень освіти на основі життєвих навичок (компетентнісного підходу) до Нової української школи». Організатори семінару-наради — Міністерство освіти і науки України, Департамент освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації, Інститут післядипломної педагогічної освіти Луганської області, Представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Громадська організація «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту».

09.10.2018

08-09 жовтня 2018 у м. Святогірськ Донецької області відбулася дводенна семінар-нарада

08-09 жовтня 2018 у м. Святогірськ Донецької області відбулася дводенна семінар-нарада «Інтеграція досягнень освіти на основі життєвих навичок(компетентнісного підходу) до Нової української школи». Організатори семінару-наради — Міністерство освіти і науки України, Департамент освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації, Інститут післядипломної педагогічної освіти Донецької області, Представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Громадська організація «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту».
Еще

Про проект

Проект «Профілактика неінфекційних захворювань у школі»

(впроваджується з 2015 р.)

Проект «Профілактика неінфекційних захворювань у школі» - це освітній компонент проекту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Швейцарської агенції розвитку та співробітництва в Україні «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні» в рамках політики «Здоров’я – 2020: основи європейської політики і стратегія для ХХІ століття»..

Мета проекту - розробка і впровадження в освітньому секторі України програм зміцнення здоров’я і профілактики неінфекційних захворювань, що відповідає першому напрямку стратегічного підходу ВООЗ щодо боротьби з НІЗ, а саме: «Сприяти розробці і впровадженню програм зміцнення здоров’я і профілактики захворювань на популяційному рівні».

Загалом проект реалізуватиметься у двох напрямках:

  • Розробка і впровадження програм профілактики неінфекційних захворювань і зміцнення здоров’я у систему шкільної, післядипломної, та вищої педагогічної освіти.
  • Створення шкільного середовища, сприятливого для закріплення здорової поведінки та доступу до необхідних соціальних послуг.

Головними завдання першої фази проекту, які погоджено з Міністерством освіти і науки України, є:

  1. Інтеграція питань, пов'язаних із запобіганням НІЗ в навчальні плани початкової та основної школи.
  2.  Забезпечення учнів і вчителів початкової та основної школи навчальними матеріалами, розробленими в рамках проекту.
  3. Підготовка всіх вчителів, які викладають предмет «Основи здоров’я» у початковій і основній школі.
  4. Розробка електронного курсу «Профілактика НІЗ і зміцнення здоров'я» для масового дистанційного навчання вчителів.
  5. Інтеграція профілактики НІЗ в існуючі навчальні програми для студентів педагогічних вузів.
  6. Розробка і впровадження ефективних моделей сприятливою шкільного середовища, налагодження партнерських зв'язків з батьками, учнями та спільнотою.
  7. Забезпечення батьків інформацією про профілактику НІЗ і їх мотивування взяти активну участь у пропаганді профілактики НІЗ.
  8. Адвокація та моніторинг реалізації проекту.

 

На підготовчому етапі першої фази проекту, який триватиме до кінця 2015 року, планується розробити рекомендації до навчальних програми для початкової школи з предмета «Основи здоров’я», що включатимуть питання профілактики неінфекційних захворювань, та виробити відповідні рекомендації до нового державного стандарту і навчальних програм 12-річної загальноосвітньої школи, а також включити питання профілактики неінфекційних захворювань до підручників з основ здоров’я для 4 та 7 класу.

Передбачається також розробити концепцію електронного курсу «Профілактика неінфекційних захворювань» для вчителів середньої школи, які викладають предмет «Основи здоров’я.

На підготовчому етапі буде проводитися адвокаційна робота у семи базових регіонах (Львівська, Івано-Франківська, Вінницька, Полтавська, Харківська, Дніпропетровська області та м. Київ). Зокрема планується відбір та огляд базових шкіл для подальшого відпрацювання моделі шкільної служби здоров’я.

Кращі світові ресурси і практики вже розміщуються на порталі превентивної освіти www.autta.org.ua у рубриці «Неінфекційні захворювання» для їх вільного використання.

 

Матеріали для скачування