вул. Артема, 12, оф. 6, Київ, Україна
+38 044 272-44-87
+38 044 272-60-06

09.11.2020

Запрошення до участі у тендері

Громадська організація «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» ЗАПРОШУЄ ВАС ПОДАТИ ЗАЯВКИ НА ТЕНДЕР: Технічна підтримка проектних закладів освіти для проведення проектних заходів.

08.07.2020

Запрошуємо вас подати заявки на тендер

Громадська організація «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» ЗАПРОШУЄ ВАС ПОДАТИ ЗАЯВКИ НА ТЕНДЕР: Технічна підтримка пілотних шкіл і для проведення проектних заходів. Тендер оголошується в рамках проекту «Підтримка якісної освіти для дітей та підлітків через інклюзивне, безнасильницьке і компетентне навчання в Україні шляхом розширення моделі «Безпечна і дружня до дитини школа». Проект передбачає заходи з підтримки якісної освіти як продовження моделі «Безпечна школа».

03.03.2020

Запрошуємо до участі у тендері

Громадська організація «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту»запрошує вас подати заявки на тендер. Тендер оголошується в рамках проекту «Підтримка якісної освіти для дітей та підлітків через інклюзивне, безнасильницьке і компетентне навчання в Україні шляхом розширення моделі «Безпечна і дружня до дитини школа». Проект передбачає заходи з підтримки якісної освіти як продовження моделі «Безпечна школа» Кінцевий термін подачі заявок: дата 17.03.2020 час 10.00 (за київським часом)
Еще

Про нас

ДИТЯЧИЙ ФОНД «ЗДОРОВ’Я ЧЕРЕЗ ОСВІТУ»

Громадська організація Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» діє з 2000 року (Свідоцтво Міністерства юстиції України № 34 від 31.05.2000).

Фонд спрямовує свою діяльність на розробку та впровадження в навчальних закладах програм, які базуються на формуванні життєвих навичок здорового способу життя та профілактики соціально небезпечних захворювань. Організація працює над покращенням якості навчання шляхом формування у дітей життєвих навичок, які допоможуть їм подолати щоденні виклики та пристосуватися до життя у мінливому світі.

Головні види діяльності: впровадження соціальних проектів для розвитку освітніх навчальних програм для учнів, учителів і батьків з питань здорового способу життя, профілактики інфекційних та неінфекційних хвороб.

З 2004 року надруковано 1,2 млн.  примірників видань, у 2006-2012 роках пройшли навчання понад 20 000 вчителів та 2,5 мільйони учнів.

Організація співпрацює з Агенціями ООН (ЮНЕСКО, ЮНІСЕФ, Фонд народонаселення ООН), Німецьким бюро співробітництва (GIZ), Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Корпусом миру США в Україні. Національні партнери – Міністерство освіти і науки України, Академія педагогічних наук України, регіональні інститути післядипломної педагогічної освіти, Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська спілка вчителів і тренерів» (ВСЕСВІТ). 

Основні проекти, які впроваджено організацією

Головними досягненнями діяльності фонду на поточний момент є:

  1. Продовжується впровадження в загальноосвітніх навчальних закладах України програм превентивної освіти на основі життєвих навичок, розроблених спільно с фахівцями МОН. За цими програмами у 2005-2014 роках було підготовлено понад 20 тисяч вчителів початкової, основної і старшої школи
  2. Створено навчально-методичні комплекти для забезпечення викладання предмета «Основи здоров’я» та навчального курсу «Школа проти СНІДу» (всього понад 30 найменувань).
  3. Видано понад 900 тис. примірників розроблених підручників і посібників, за якими пройшли навчання понад 2,5 млн. учнів.
  4. Діяльність з впровадження програм превентивної освіти отримала високу оцінку міжнародних експертів: «…впровадження освіти на основі життєвих навичок у навчальні плани шкіл є видатним досягненням…» (Комплексна зовнішня оцінка Національних заходів з протидії СНІДу в Україні», січень 2009, с.97).
  5. Створені програми було включено окремими компонентами до Загальнодержавної програми на 2009-2013 роки з протидії епідемії ВІЛ/СНІДу;
  6. Кабінетом Міністрів України затверджено Державні стандарти  для основної та старшої школи з предмета «Основи здоров'я», у розробці яких приймали активну участь члени ГО «Здоров’я через освіту».
  7. Міністерством освіти і науки, молоді та України затверджено. навчальні програми з предмету «Основи здоров'я» для 1-9  класів загальноосвітніх навчальних закладів, співавторами яких є члени організації.

Фонд «Здоров’я через освіту» також гідно представляє Україну на міжнародних конференціях з питань превентивної освіти. Зокрема, у 2010 році члени фонду у складі офіційної делегації представляли Україну на XVIII Міжнародній конференції з ВІЛ/СНІДу (18-23 липня 2010, Відень, Австрія), у роботі якої взяли участь понад 20 тисяч делегатів з усього світу.


У 2011 році ‑ представляли Україну на двох міжнародних заходах: регіональній конференції під егідою ЮНЕСКО «Підвищення ефективності профілактичних програм для підлітків та молоді в країнах Центральної Азії та Східної Європи» (19-21 квітня, Алмати, Казахстан) та на міжнародній науково-практичній конференції «Діти та ВІЛ-інфекція» (29 червня - 01 липня 2011).


У 2011 році представники організації приймали активну участь у підготовці і проведенні круглого столу «Профілактична освіта та захист прав учнів і працівників освіти в умовах епідемії ВІЛ», який було проведено 10-11 листопада 2011 року у м. Києві за підтримки  МОНмолодьспорту та регіонального бюро ЮНЕСКО

У 2012 році за запрошенням ЮНЕСКО, представник фонду став учасником міжнародних технічних консультацій "Збільшення охоплення та підвищення якості шкільної превентивного освіти" (13-15 березня 2012, штаб-квартира ЮНЕСКО, Париж, Франція), у якій взяли участь 41 представник 40 країн світу.

Доповідь представника України з питань інституалізації комплексної превентивної освіти у загальноосвітніх навчальних закладах викликала жвавий інтерес і позитивну оцінку учасників.

10-11 лютого 2015 року представник фонду «Здоров’я через освіту» став учасником регіональної експертної наради з запобігання насилля в школі, що пройшла в Мінську (Республіка Білорусь).

16-18 лютого 2015 року В. Пономаренко в складі делегації від України став учасником Технічної консультації представників 17 країн Східної Європи та Центральній Азії (СЄЦА) з питань освіти в сфері здорового способу життя, яка відбулася в Стамбулі.

В Консультації взяли участь 62 експерти з національних міністерств, національних і міжнародних громадських організацій, неурядових організацій та установ Організації Об'єднаних Націй.

Метою консультацій було огляд прогресу і бар’єрів на шляху впровадження на національному рівні країн СЄЦА всеохоплюючих програм навчання здоровому способу життя на засадах розвитку життєвих навичок.

Спеціалісти фонду протягом 2006-2015 років надавали і продовжують надавати методичну допомогу спеціалістам Республіки Таджикистан і Республіки Білорусь.
 

 

В якості міжнародних експертів Т.В.Воронцова і В.С. Пономаренко у 2006-2009 роках провели навчання спеціалістів Міністерства освіти Таджикистану, а також допомогли удосконалити  навчальну програма для учнів 7-9 класів «Здоровий спосіб життя». 

 

У 2008 році на замовлення Міністерства освіти  Таджикистану та представництва ЮНІСЕФ в Таджикистані, українськими експертами колег було створено навчально-методичний комплект для учнів і вчителів 7-9 класу.

 

 


У 2008 році фахівцями фонду розроблено програму факультативного курсу «Здоровий спосіб життя» для 5-7 класу в Республіці Білорусь.

У 2010 -2011 роках,  на замовлення USAID- Таджикистан, було вдосконалено зміст Safe Schools Program (USAID Quality Learning Project) і підготовлені національні тренери республіки Таджикистан.

У 2011 році на замовлення представництва ЮНФПА в Таджикистані експертами фонду розроблено навчально-методичні посібники для учнів і вчителів 10 класу з курсу «Здоровий спосіб життя».

За надану українськими фахівцями  методичну допомогу зарубіжні партнери неодноразово висловлювали вдячність Міністру освіти і науки України.