ДИТЯЧИЙ ФОНД «ЗДОРОВ’Я ЧЕРЕЗ ОСВІТУ»
Громадська організація Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» діє з 2000 року (Свідоцтво Міністерства юстиції України № 34 від 31.05.2000).
Фонд спрямовує свою діяльність на розробку та впровадження в навчальних закладах програм, які базуються на формуванні життєвих навичок здорового способу життя та профілактики соціально небезпечних захворювань. Організація працює над покращенням якості навчання шляхом формування у дітей життєвих навичок, які допоможуть їм подолати щоденні виклики та пристосуватися до життя у мінливому світі.
Головні види діяльності: впровадження соціальних проектів для розвитку освітніх навчальних програм для учнів, учителів і батьків з питань здорового способу життя, профілактики інфекційних та неінфекційних хвороб.
З 2004 року надруковано 1,2 млн. примірників видань, у 2006-2012 роках пройшли навчання понад 20 000 вчителів та 2,5 мільйони учнів.
Організація співпрацює з Агенціями ООН (ЮНЕСКО, ЮНІСЕФ, Фонд народонаселення ООН), Німецьким бюро співробітництва (GIZ), Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Корпусом миру США в Україні. Національні партнери – Міністерство освіти і науки України, Академія педагогічних наук України, регіональні інститути післядипломної педагогічної освіти, Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська спілка вчителів і тренерів» (ВСЕСВІТ).
Основні проекти, які впроваджено організацією
Головними досягненнями діяльності фонду на поточний момент є:
- Продовжується впровадження в загальноосвітніх навчальних закладах України програм превентивної освіти на основі життєвих навичок, розроблених спільно с фахівцями МОН. За цими програмами у 2005-2014 роках було підготовлено понад 20 тисяч вчителів початкової, основної і старшої школи
- Створено навчально-методичні комплекти для забезпечення викладання предмета «Основи здоров’я» та навчального курсу «Школа проти СНІДу» (всього понад 30 найменувань).
- Видано понад 900 тис. примірників розроблених підручників і посібників, за якими пройшли навчання понад 2,5 млн. учнів.
- Діяльність з впровадження програм превентивної освіти отримала високу оцінку міжнародних експертів: «…впровадження освіти на основі життєвих навичок у навчальні плани шкіл є видатним досягненням…» (Комплексна зовнішня оцінка Національних заходів з протидії СНІДу в Україні», січень 2009, с.97).
- Створені програми було включено окремими компонентами до Загальнодержавної програми на 2009-2013 роки з протидії епідемії ВІЛ/СНІДу;
- Кабінетом Міністрів України затверджено Державні стандарти для основної та старшої школи з предмета «Основи здоров'я», у розробці яких приймали активну участь члени ГО «Здоров’я через освіту».
- Міністерством освіти і науки, молоді та України затверджено. навчальні програми з предмету «Основи здоров'я» для 1-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів, співавторами яких є члени організації.
Фонд «Здоров’я через освіту» також гідно представляє Україну на міжнародних конференціях з питань превентивної освіти. Зокрема, у 2010 році члени фонду у складі офіційної делегації представляли Україну на XVIII Міжнародній конференції з ВІЛ/СНІДу (18-23 липня 2010, Відень, Австрія), у роботі якої взяли участь понад 20 тисяч делегатів з усього світу.
У 2011 році ‑ представляли Україну на двох міжнародних заходах: регіональній конференції під егідою ЮНЕСКО «Підвищення ефективності профілактичних програм для підлітків та молоді в країнах Центральної Азії та Східної Європи» (19-21 квітня, Алмати, Казахстан) та на міжнародній науково-практичній конференції «Діти та ВІЛ-інфекція» (29 червня - 01 липня 2011).
У 2011 році представники організації приймали активну участь у підготовці і проведенні круглого столу «Профілактична освіта та захист прав учнів і працівників освіти в умовах епідемії ВІЛ», який було проведено 10-11 листопада 2011 року у м. Києві за підтримки МОНмолодьспорту та регіонального бюро ЮНЕСКО
У 2012 році за запрошенням ЮНЕСКО, представник фонду став учасником міжнародних технічних консультацій "Збільшення охоплення та підвищення якості шкільної превентивного освіти" (13-15 березня 2012, штаб-квартира ЮНЕСКО, Париж, Франція), у якій взяли участь 41 представник 40 країн світу.
Доповідь представника України з питань інституалізації комплексної превентивної освіти у загальноосвітніх навчальних закладах викликала жвавий інтерес і позитивну оцінку учасників.
10-11 лютого 2015 року представник фонду «Здоров’я через освіту» став учасником регіональної експертної наради з запобігання насилля в школі, що пройшла в Мінську (Республіка Білорусь).
16-18 лютого 2015 року В. Пономаренко в складі делегації від України став учасником Технічної консультації представників 17 країн Східної Європи та Центральній Азії (СЄЦА) з питань освіти в сфері здорового способу життя, яка відбулася в Стамбулі.
В Консультації взяли участь 62 експерти з національних міністерств, національних і міжнародних громадських організацій, неурядових організацій та установ Організації Об'єднаних Націй.
Метою консультацій було огляд прогресу і бар’єрів на шляху впровадження на національному рівні країн СЄЦА всеохоплюючих програм навчання здоровому способу життя на засадах розвитку життєвих навичок.
Спеціалісти фонду протягом 2006-2015 років надавали і продовжують надавати методичну допомогу спеціалістам Республіки Таджикистан і Республіки Білорусь.
В якості міжнародних експертів Т.В.Воронцова і В.С. Пономаренко у 2006-2009 роках провели навчання спеціалістів Міністерства освіти Таджикистану, а також допомогли удосконалити навчальну програма для учнів 7-9 класів «Здоровий спосіб життя».
У 2008 році на замовлення Міністерства освіти Таджикистану та представництва ЮНІСЕФ в Таджикистані, українськими експертами колег було створено навчально-методичний комплект для учнів і вчителів 7-9 класу.
|
У 2008 році фахівцями фонду розроблено програму факультативного курсу «Здоровий спосіб життя» для 5-7 класу в Республіці Білорусь.
У 2010 -2011 роках, на замовлення USAID- Таджикистан, було вдосконалено зміст Safe Schools Program (USAID Quality Learning Project) і підготовлені національні тренери республіки Таджикистан.
У 2011 році на замовлення представництва ЮНФПА в Таджикистані експертами фонду розроблено навчально-методичні посібники для учнів і вчителів 10 класу з курсу «Здоровий спосіб життя».
За надану українськими фахівцями методичну допомогу зарубіжні партнери неодноразово висловлювали вдячність Міністру освіти і науки України.