вул. Артема, 12, оф. 6, Київ, Україна
+38 044 272-44-87
+38 044 272-60-06

09.11.2020

Запрошення до участі у тендері

Громадська організація «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» ЗАПРОШУЄ ВАС ПОДАТИ ЗАЯВКИ НА ТЕНДЕР: Технічна підтримка проектних закладів освіти для проведення проектних заходів.

08.07.2020

Запрошуємо вас подати заявки на тендер

Громадська організація «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» ЗАПРОШУЄ ВАС ПОДАТИ ЗАЯВКИ НА ТЕНДЕР: Технічна підтримка пілотних шкіл і для проведення проектних заходів. Тендер оголошується в рамках проекту «Підтримка якісної освіти для дітей та підлітків через інклюзивне, безнасильницьке і компетентне навчання в Україні шляхом розширення моделі «Безпечна і дружня до дитини школа». Проект передбачає заходи з підтримки якісної освіти як продовження моделі «Безпечна школа».

03.03.2020

Запрошуємо до участі у тендері

Громадська організація «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту»запрошує вас подати заявки на тендер. Тендер оголошується в рамках проекту «Підтримка якісної освіти для дітей та підлітків через інклюзивне, безнасильницьке і компетентне навчання в Україні шляхом розширення моделі «Безпечна і дружня до дитини школа». Проект передбачає заходи з підтримки якісної освіти як продовження моделі «Безпечна школа» Кінцевий термін подачі заявок: дата 17.03.2020 час 10.00 (за київським часом)
Еще

8 жовтня - Всесвітній день зору

За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я цей день відзначається щороку у другий четвер жовтня.

У рамках реалізації Глобальної програми в боротьбі зі сліпотою «Зір 2020: Право на зір» Всесвітній день зору передбачає збільшення уваги до проблем сліпоти, порушень зору та реабілітації людей з порушеннями зору.

Найчастіше причиною сліпоти в Україні стають травми органу зору і важковиліковні захворювання нейрозорового апарату, такі як дистрофії сітківки і зорового нерву, глаукома, нейропатії та інші. Структура первинної інвалідності по зору в Україні в 2014 році представлена наступним чином:

•        наслідки травм ока та орбіти – 19,2 %;

•        захворювання очного дна – 17,3 %;

•        глаукома – 15 %;

•        міопія – 12 %;

•        атрофія зорового нерва – 8,9 %;

•        уроджені вади органу зору – 6,8 %;

•        патологія рогівки – 4,4 %.

В Україні серед первинних інвалідів найтяжчі ступені інвалідності мають інваліди на глаукому. Сліпота внаслідок глаукоми невиліковна. Однак, своєчасна діагностика та адекватне лікування з регулярним контролем допомагають зберегти зорові функції. Факторами, які спричиняють зростання кількості інвалідів, хворих на глаукому, є пізня стадія хвороби на момент її виявлення та недостатня інформованість населення про наслідки захворювання.

Майже третина сліпих та слабкозорих спостерігається серед інвалідів з патологією очного дна (27,6 %). Це пов’язано із зростанням в Україні поширеності судинних захворювань, цукрового діабету, що призводять до тяжких змін сітківки (вікова дегенерація сітківки, діабетична ретинопатія, тощо).

За останні роки збільшилася кількість порушень зору внаслідок розвитку короткозорості, астигматизму, тощо. Так, серед дитячого населення поширеність короткозорості складає 30 % серед усіх захворювань очей, серед дорослого – 12 %. Користування електронними пристроями, недотримання зорової гігієни, недостатній рівень обізнаності населення щодо профілактики розвитку короткозорості – основні причини такої ситуації.

Для досягнення мети, поставленої ВООЗ - попередження 100 млн нових випадків сліпоти до 2020 року, - життєво необхідна участь всіх зацікавлених сторін: кожного індивідуума, родини, , працівників охорони здоров’я, суспільства.

Важливе місце займає профілактика порушень зору, яка проводиться в школах та дошкільних навчальних закладах.